bat ukraine - Група «Бритіш Американ Тобакко»BATmain

Група «Бритіш Американ Тобакко» – друга у світі міжнародна тютюнова компанія за ринковою часткою, продукція якої продається у більш ніж 200 країнах.

До портфеля компанії входять понад 200 марок сигарет. Близько мільярда людей на планеті курять, і кожен восьмий із них обирає сигарети, вироблені компаніями Групи. «Бритіш Американ Тобакко» утримує стабільні ринкові позиції в кожному з регіонів, і є лідером на більш ніж 60 ринках.

Група «Бритіш Американ Тобакко» вже понад сто років присутня на ринку. Бізнес компанії, заснований 1902 року, лише за одне десятиріччя увійшов до дванадцяти провідних компаній світу за рівнем ринкової капіталізації.

Наприкінці 2012 року компанія стала шостою серед найбільших світових компаній, акції яких котуються на Лондонській фондовій біржі.

Люди й фабрики

До складу Групи «Бритіш Американ Тобакко» входить 46 тютюнових фабрик у 41-й країні світу. Крім сигарет, випускаються сигарили, тютюн для саморобних сигарет та люльок.

На сьогодні в компаніях Групи працюють понад 57 тис. людей в усьому світі. Наші працівники належать до різних культур, тому ми створили таку структуру, в якій кожна компанія має широку свободу дій та значну відповідальність за свої кроки. Ухвалені рішення мають не лише максимально відповідати інтересам кожної компанії на місцях, а й усталеним принципам, стандартам, політиці та стратегії компанії, і не виходити за рамки делегованих повноважень.

Не тільки сигарети

Хоча більше 95% курців в цілому світі споживають вже готові тютюнові вироби, в портфелі Групи компаній також представлені сигари й самокрутки.

Бездимні вироби

Деякі компанії Групи продають шведський снус – різновид бездимного тютюну, який закладають за губу. Згідно з інформацією декількох незалежних експертів у сфері охорони здоров’я, він значно менш шкідливий, ніж сигарети. Його продають під такими марками, як Lucky Strike, Peter Stuyvesant, Pall Mall і du Maurier.

Продукти наступного покоління

Паралельно з інноваціями на сигаретному ринку, «Бритіш Американ Тобакко» розвиває портфель продуктів наступного покоління.

Nicoventures

Nicoventures, компанія, яку «Бритіш Американ Тобакко» заснувала у 2011 році, планує запуск продуктів на нікотиновій основі.

CNCreativeLogotype

У грудні 2012 року «Бритіш Американ Тобакко» придбала компанію у Великобританії, що спеціалізується на розробках технологій електронних сигарет CN Creative.

Працювати відповідально

Група компаній «Бритіш Американ Тобакко» визнає, що куріння пов’язане з ризиками для здоров’я, тому розуміємо, наскільки важливим є відповідальний підхід до ведення нашого бізнесу. Відповідальність є невід’ємною складовою нашої стратегії: через діалог зі всіма зацікавленими колами ми прагнемо досягати своїх комерційних цілей і водночас задовольняти мінливі очікування суспільства від діяльності сучасної тютюнової компанії.

Вирощування тютюну

«Бритіш Американ Тобакко» – єдина міжнародна тютюнова група, що має значну зацікавленість у вирощуванні тютюну і співпрацює з тисячами фермерів в усьому світі. Наші компанії здійснюють спеціальні програми з вирощування тютюну, чим надають безпосередню сільськогосподарську підтримку фермерам (якщо це неможливо в інший спосіб), охоплюючи всі аспекти рослинництва й враховуючи найкращі екологічні практики. У 2012 році, компанії Групи проводили такі програми в 20 країнах, де загальна площа вирощування тютюну складає 164 667 га. Того ж 2012 року Група придбала близько 440 тис. тонн тютюну.

Основні показники Групи за 2013 рік
(дочірні компанії Групи, станом на 31 грудня 2013 року)
Валовий оборот
(в тому числі збори, акциз та інші податки)
46 185 млн фунтів стерлінгів

Дохід
(після відрахування зборів,
акцизу та інших податків)

15 260 млн фунтів стерлінгів
Прибуток від операцій 5 526 млн фунтів стерлінгів
Скоригований прибуток 5 820 млн фунтів стерлінгів
Обсяги виробництва 676 млрд штук сигарет
Відрахування зборів, акцизу й інших податків 33 млрд. фунтів стерлінгів
Кількість ринків понад 200
Кількість країн, де частка ринку найбільша 62
Фабрики з виробництва сигарет 46 у 41 країні
Кількість працівників 57 730 осіб
Видатки Групи на захист довкілля, охорону здоров'я та безпеку праці 35,6 млн фунтів стерлінгів
Видатки Групи на дослідження й розвиток продукції 161 млн фунтів стерлінгів
Пожертвування Групи на благодійництво і розвиток громад 8,7 млн фунтів стерлінгів (за критеріями обов’язкової звітності і Лондонської групи бенчмаркінгу)*
Кількість акціонерів 117 511

 * Лондонська група бенчмаркінгу охоплює понад 100 компаній, які працюють над вимірюванням корпоративних інвестицій у розвиток громад. Критерії звітності відрізняються від тих критеріїв, які використовуються у підготовці Річного звіту Групи. 

Докладніше про «Бритіш Американ Тобакко» читайте на офіційному веб-сайті Групи компаній Відкривається у новому вікні (англійською мовою).


Cторінку оновлено: 25/03/2014 17:09:21 GMT