british american tobacco ukraine - Ризики для здоров’яHealth

Разом із задоволенням куріння несе з собою справжні ризики таких важких захворювань, як рак легенів, респіраторні та серцеві захворювання. До того ж, багатьом людям непросто відмовитися від куріння.

Куріння є причиною багатьох важких і смертельних захворювань, зокрема раку легенів, емфіземи, хронічного бронхіту і серцевих захворювань.

Дослідження

Уявлення Групи «Бритіш Американ Тобакко» про ризики для здоров’я, пов’язані з курінням, ґрунтуються на результатах епідеміологічних досліджень. Епідеміологія – це наука, що базується на статистичних даних і вивчає схильність до ризиків виникнення певних хвороб не серед окремих людей, а серед великих груп населення. На основі опитувань та оглядів епідеміологи можуть встановити частоту виникнення того чи іншого захворювання у певній групі (наприклад серед споживачів тютюнових виробів) і порівняти її з частотою виникнення цього захворювання в іншій групі (наприклад серед людей, які не курять).

Епідеміологічні дослідження, що проводилися впродовж багатьох років, свідчать про значно більше поширення певних захворювань серед курців порівняно з людьми, які не курять. Крім того, у дослідженнях повідомляється про те, що ризик захворювання зменшується, якщо людина кидає курити, і чим раніше вона це зробить, тим меншим буде ризик захворювання.

Епідеміологію традиційно використовують для визначення можливих причин виникнення тих чи інших захворювань. Ця наука допомагає також визначити напрям для подальших лабораторних досліджень. Однак з роками виявилося, що чимало науковців стикаються з неабиякими проблемами, досліджуючи наслідки куріння. Наука досі не зуміла визначити біологічні механізми виникнення та розвитку захворювань, пов’язаних з курінням, а також з’ясувати роль окремих складових диму в цих процесах.

Це означає, що наука ще має встановити, чому одні споживачі тютюнової продукції хворіють, а інші – ні. Водночас, наука не може дати однозначної відповіді, чи виникає те чи інше захворювання виключно через куріння. Це частково пояснюється тим, що всі захворювання, які пов’язують з курінням, зустрічаються й серед людей, які протягом свого життя ніколи не курили.

Ми в жодному разі не хочемо акцентувати увагу на відсутності наукових обґрунтувань того факту, що куріння є причиною серйозних захворювань. Справа в тому, що відсутність повного розуміння біологічних аспектів механізмів захворювань і ролі окремих складових диму стає на заваді розробці потенційно менш шкідливої сигарети.

Впродовж багатьох років робота «Бритіш Американ Тобакко» передбачала і передбачає проведення досліджень з розробки менш шкідливих сигарет. Група вважає такі дослідження своїм обов’язком, хоч обмежені можливості науки таким дослідженням не сприяють.

Що потрібно знати про ризики:
  • Куріння – причина багатьох серйозних і смертельних захворювань.
  • Ризики для здоров'я різняться залежно від кількості викурених сигарет. Відзначене збільшення ризику в тих групах, учасники яких курять упродовж тривалішого часу й споживають більшу кількість сигарет на день.
  • Ризики зменшуються у групах людей, які повністю відмовилися від куріння – і що раніше вони це роблять, то суттєвіше зменшуються ризики.
  • Фахівці рекомендують відмовитися від куріння під час вагітності.
  • Єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із курінням, – не курити взагалі.

Cторінку оновлено: 11/07/2013 16:29:44 GMT