british american tobacco ukraine - Як ми протидіємо незаконній торгівліLegal_vs_illicit_big_graph1

Незаконна торгівля – реальна загроза для бізнесу Групи «Бритіш Американ Тобакко». Протидія незаконній торгівлі зменшує цю загрозу, а також допомагає в боротьбі з організованою злочинністю та запобігає потраплянню неякісних тютюнових продуктів на ринок.

Наш внутрішній контроль

Група «Бритіш Американ Тобакко» вимагає від своїх компаній співпрацювати тільки з законними торговельними мережами.  За допомогою процедури контролю «Знай свого клієнта», компанії Групи контролюють обсяги реалізованої продукції для того, щоб співвідносити фактичні обсяги продажів з попитом на легальну продукцію. Наші компанії припиняють співпрацю з клієнтами, які, свідомо або через необережність, залучаються до нелегальної торгівлі.

Підхід «Бритіш Американ Тобакко» до протидії незаконній торгівлі складається з:

  • встановлення внутрішніх стандартів і забезпечення прозорого та безпечного функціонування ланцюжку постачання;
  • вивчення проблеми незаконної торгівлі і збирання релевантної інформації;
  • співпраці державними органами влади щодо ефективного правозастосування;
  • співпраці з авторитетними міжнародними організаціями, такими як Міжнародна митна організація, задля роз’яснення масштабу та наслідків проблеми;
  • інформування регуляторних органів про негативний вплив незаконної торгівлі;
  • підвищення обізнаності про проблему серед наших співробітників, ділових партнерів і громадськості.
Безпека ланцюжку постачання

Компанії Групи співпрацюють з іншими міжнародними тютюновими компаніями, для того щоб ефективно протидіяти незаконному продажу, перепродажу або контрабанді тютюнових виробів і забезпечити прозорість та безпеку ланцюжка постачання. Ми впевнені, що для досягнення цих цілей, необхідно виробити спільний для всієї галузі підхід.

«Бритіш Американ Тобакко» створила надійну автоматизовану Track and Trace систему, яка відслідковує рух легального продукту у ланцюжку постачання. В разі, якщо продукт виявлять на «чорному» ринку, система допоможе визначити його попередній пункт призначення – ланку ланцюжку постачання.

Технологію Track and Trace було запроваджено у Росії, Польщі, Україні і Білорусі у 2012 році. У планах Групи, запровадити таку систему на 42 ринках до кінця 2016 року.

Раніше паперова акцизна марка, яка клеїться на сигаретні пачки, слугувала захистом від підробляння. Але контрафактники навчилися робити якісні копії. «Бритіш Американ Тобакко» стала однією з засновниць Асоціації цифрового кодування і відстеження (Digital Coding and Tracking Association – DCTA). Метою цієї Асоціації є просування технологій цифрової перевірки сплати податків. Ця технологія передбачає нанесення цифрового кодування безпосередньо на пачку, за допомогою якого споживач або правоохоронні органи зможуть перевірити походження продукту.

Підрозділ Групи «Бритіш Американ Тобакко» з протидії незаконній торгівлі тісно співпрацює з правоохоронними органами по всьому світі, з метою збору та обміну інформацією, моніторингу знищення вилучених виробів і обладнання, а також аналізу підробок у наших лабораторіях.

Ви можете дізнатися більше про заходи Групи, спрямовані на забезпечення прозорості та безпеки ланцюжка постачання з брошури (англійською мовою):
PDF: Enhancing supply chain security and fighting the illicit trade in tobacco products - Enhancing supply chain security and fighting the illicit trade in tobacco products (3,330 kb) Відкривається у новому вікні

Міжнародна співпраця

«Бритіш Американ Тобакко» продовжує залучати до дискусії про негативний вплив незаконної торгівлі міжнародні організації, такі як проект Міжнародної торгової палати «Бізнес проти контрафакції і піратства», Міжнародний центр з податків та інвестицій і Група по боротьбі з контрафактом.

У 2010 році Група уклала угоду про співпрацю з Європейською Комісією і її державами-членами для вирішення проблеми незаконної торгівлі спільними зусиллями. У 2011 році перегляд статусу виконання угоди показав, що «Бритіш Американ Тобакко» успішно виконує взяті на себе зобов’язання. А саме, Група запровадила технологію Track and Trace , посилила комплекс внутрішніх політик «Знай свого клієнта», а також проводила моніторинг виявлення підробок власних брендів. Протягом наступних 20 років Група виділить 134 млн Євро на підтримку даної співпраці. Ці кошти можна  буде, зокрема, інвестувати у навчання працівників прикордонних служб новим системам безпеки.

У ЄС і по всьому світі, Група «Бритіш Американ Тобакко» надає підтримку правоохоронним відомствам, а саме проводить навчання і ділиться зібраною інформацією, допомагає ідентифікувати вилучені продукти, провести експертний аналіз контрафакту.

Широкому загалу зазвичай невідомі всі негативні наслідки незаконної торгівлі, а тому Група також працює над підвищенням обізнаності про всі складові проблеми.


Cторінку оновлено: 21/05/2014 08:52:04 GMT