Безпека праці

Забезпечуємо комфортні й безпечні умови праці

Ми прагнемо створити безпечне робоче середовище для всіх наших співробітників і підрядників.

Система охорони праці на Прилуцькій тютюновій фабриці включає:

  • системи та процедури, які забезпечують відповідність законодавчим та внутрішнім вимогам компанії;
  • інженерно-технічні рішення, спрямовані на підвищення рівня безпеки праці;
  • комунікаційні програми, які мають не меті заохочення працівників та підрядників до безпечної поведінки.

Корпоративна стратегія ВАТ у сфері охорони праці передбачає проактивний підхід — мінімізацію ризиків та роботу над недопущенням нещасних випадків.

Системні рішення

У компанії створена та функціонує процедура оцінки ризиків, яка охоплює всі типи обладнання та професії. Карти оцінки ризиків підлягають регулярному перегляду, в т.ч. у випадках зміни процесів, встановлення нового обладнання, змін у законодавстві чи внутрішніх вимогах.

У 2015 році на Прилуцькій тютюновій фабриці було впроваджено новий інструмент «Швидке передбачення ризиків», який застосовується працівниками у випадках виконання нестандартних або масштабних робіт, що супроводжуються підвищеними ризиками. Основний принцип цього підходу — «Зупинись — Подумай — Дій». Працівнику рекомендовано перед початком робіт ідентифікувати ризики, усунути або мінімізувати їх, і тільки після цього розпочинати роботу. Водночас ризики визначаються власне тими людьми, які будуть виконувати роботи, та безпосередньо на місці виконання.

Інженерно-технічні рішення

ВАТ активно інвестує в створення комфортних та безпечних умов праці. Прикладом є проект «Kindergarten», філософія якого полягає в тому, що на виробництві необхідно створити такі умови, за яких навіть дитина, потрапивши на виробництво, могла б перебувати в безпеці.

Основні напрями проекту:

  • розмежування руху транспорту та людей як у приміщеннях, так і на території фабрики;
  • візуалізація небезпек та недопущення контакту з небезпечними частинами обладнання;
  • роботи на висоті.

Впроваджений проект «Near Miss» заохочує працівників звертати увагу на будь-які ситуації, які, на їхню думку, несуть у собі ризики чи небезпеки, звітувати про них шляхом заповнення стандартних форм-звітів та залишати їх у спеціальних скриньках. Працівники відділу охорони праці обробляють ці звіти та разом з інженерним відділом втілюють пропозиції з покращення в життя.

Заохочення безпечної поведінки працівників

Проект «Пульсар» спрямований на моніторинг поведінки працівників та надання їм зворотного зв’язку. Учасник проекту, який пройшов спеціальний тренінг, спостерігає за роботою працівника протягом кількох хвилин та заповнює анкету, де зазначає, що працівник виконує правильно та безпечно і яка поведінка потребує змін. Потім працівникові надається зворотній зв’язок, де відзначається його безпечна поведінка та надаються рекомендації з покращення роботи.

Спостерігачі забезпечені планшетами, аби вони мали змогу заносити результати моніторингу в онлайн режимі, а також робити та завантажувати фото небезпечних ділянок. Компанія планує залучити до проекту 90 % працівників, які мають стати досвідченими фахівцями з безпечної роботи та надаватимуть допомогу своїм колегам, роблячи свій власний внесок у створення безпечних умов праці.

max
large
medium
small
mobile