Допомагаємо споживачам робити поінформований вибір
Для такого бізнесу, як наш, дуже важливо, щоби ми надавали чітку і зважену інформацію про різні ризики наших продуктів задля допомоги споживачам робити поінформований вибір.
Дослідження та розробки Групи Бритіш Американ Тобакко спрямовані, в першу чергу, на зменшення шкоди від куріння, а також включають вивчення та створення нових продуктів і впровадження інновацій. Поточні дослідження зосереджені одночасно на розробці продукції з потенційно меншим ризиком для здоров’я і створенні наукового підґрунтя для належної оцінки такої продукції.
Упродовж багатьох років Бритіш Американ Тобакко визнає, що куріння пов’язане з ризиками для здоров’я. Наша компанія не пропагує куріння – ми пропонуємо якісну продукцію дорослим людям, які вже курять. Ми також глибоко переконані: курити чи ні – мають вибирати винятково дорослі люди, поінформовані про ризики.
Простіше кажучи, наш погляд на куріння є таким: компанії Групи Бритіш Американ Тобакко виробляють високоякісну продукцію, яка приносить задоволення багатьом мільйонам курців в усьому світі. При цьому, поряд із задоволенням куріння несе з собою реальні ризики серйозних захворювань. Ми також свідомі того, що багатьом людям складно відмовитися від куріння.
Ризики, пов’язані з курінням, визначаються передусім епідеміологічними дослідженнями (статистичними – для великих груп населення), які показують, що курці з великим стажем більш схильні до певних захворювань порівняно з тими, хто не курить. Відзначене збільшення ризику в тих групах, учасники яких починають курити в молодшому віці, курять упродовж тривалішого часу й споживають більшу кількість сигарет на день.
Утім, статистика не володіє даними про те, чи уникне певний курець ризику захворювання, пов’язаного з курінням, коли куритиме менше. Однак, очевидно, що будь-який спосіб і частота куріння пов’язані зі значним підвищенням ризику для здоров’я. Дослідження також свідчать, що єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із курінням, – не курити взагалі, а найкращий спосіб зменшити ризики – відмовитися від цієї звички.
Уявлення Групи Бритіш Американ Тобакко про ризики для здоров’я, пов’язані з курінням, ґрунтуються на результатах епідеміологічних досліджень. Епідеміологія — це наука, що базується на статистичних даних і вивчає схильність до ризиків виникнення певних хвороб не серед окремих людей, а серед великих груп населення. На основі опитувань та оглядів епідеміологи можуть встановити частоту виникнення того чи іншого захворювання в певній групі (наприклад, серед споживачів тютюнових виробів) і порівняти її з частотою виникнення цього захворювання в іншій групі (наприклад, серед людей, які не курять).
Епідеміологічні дослідження, що проводилися впродовж багатьох років, свідчать про значно більше поширення певних захворювань серед курців, у порівнянні з людьми, які не курять. Крім того, у дослідженнях повідомляється про те, що ризик захворювання зменшується, якщо людина кидає курити, і чим раніше вона це зробить, тим меншим буде ризик захворювання.
Наука досі не зуміла визначити біологічні механізми виникнення та розвитку захворювань, пов’язаних із курінням, а також з’ясувати роль окремих складових диму в цих процесах.
Це означає, що наука ще має встановити, чому одні споживачі тютюнової продукції хворіють, а інші — ні. Водночас, наука не може дати однозначної відповіді, чи виникає те чи інше захворювання виключно через куріння. Це частково пояснюється тим, що всі захворювання, які пов’язують із курінням, трапляються й серед людей, які протягом свого життя ніколи не курили.
Ми в жодному разі не хочемо акцентувати увагу на відсутності наукових обґрунтувань того факту, що куріння є причиною серйозних захворювань. Справа в тому, що відсутність повного розуміння біологічних аспектів механізмів захворювань і ролі окремих складових диму стає на заваді розробці потенційно менш шкідливої сигарети.
Упродовж багатьох років робота Бритіш Американ Тобакко передбачала й передбачає проведення досліджень із розробки менш шкідливих сигарет. Група вважає такі дослідження своїм обов’язком, хоч обмежені можливості науки таким дослідженням не сприяють.
Утім, статистика не володіє даними про те, чи уникне певний курець ризику захворювання, пов’язаного з курінням, коли куритиме менше. Дослідження також свідчать, що єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із курінням, — не курити взагалі, а найкращий спосіб зменшити ризики — відмовитися від цієї звички.
Добре відомо, що куріння — одна з вагомих причин виникнення різних захворювань, а ціни на сигарети найчастіше досить високі. У зв’язку з цим виникає справедливе запитання, чому ж так багато людей курить?
У медичній спільноті широко поширена думка про те, що єдиною причиною куріння є «нікотинова залежність». Саме тому багатьом курцям може бути важко кинути курити.
Фармакологічний ефект нікотину — м’який стимулятор, схожий на кофеїн та м’який релаксант — є важливою складовою процесу куріння. Тому сигарети, що не містять нікотин, навряд чи будуть прийнятні для курців.
Тим не менш, нікотин — це не єдина причина того, що люди курять.
У багатьох куріння є певним ритуалом, у якому задіяні одночасно кілька органів чуття. Так, багато курців говорять про задоволення від відчуття сигарети в руці, від вигляду, смаку й запаху сигаретного диму. Куріння часто викликає в людей почуття належності до однієї соціальної групи.